Wkładka junior

Wkładka junior

Wkładka junior

Wkładka junior to indywidualna wkładka dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Junior Formthotics jest elastyczną, miekką wkładką ortopedyczną / ortezą stopy, skonstruowaną specjalnie dla dzieci. Zadaniem wkładki jest wspomaganie stopy dziecka w utrzymaniu prawidłowego jej położenia w bucie.

Junior Formthotics jest dostępny w 4 rozmiarach (J1, J2, J3, J4). Umożliwia to zaopatrzenie tym typem wkładek dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 8 lat. Formthotics Junior został stworzony przez międzynarodowy zespół specjalistów dla Foot Science International (Nowa Zelandia), będący częścią Systemu Formthotics, który obejmuje diagnostykę, leczenie i profilaktykę schorzeń narządu ruchu.

Dlaczego?

Stopy dziecka nie są prostą miniaturą stopy dorosłego człowieka, ich rozwój jest odmienny i unikalny. Czasami taka specyfika staje się przyczyną zgłaszania przez dzieci dolegliwości bólowych stopy, podudzia, stawu kolanowego, biodra. Bieganie, skoki, aktywność fizyczna powodują obciążenie kończyn stale rosnącego dziecka, dając w efekcie dyskomfort i ból. Taka sytuacja stała się podłożem powstania wkładni Junior Formthotics.

Najbardziej skuteczna wkładka ortopedyczna to ta, którą dzieci chcą używać bez przymusu i kontroli rodziców. Wkładka Junior posiada unikalne właściwości związane z jej specyficzną budową i funkcją, jest komfortowa, wygodna dla stopy, działa w sposób niezauważalny dla dziecka.
Przyśrodkowy klin supinujący Junior Konstrukcja przyśrodkowej części piętowej powoduje ostrożne zwiększenie siły podparcia i działania wkładki w kierunku zmniejszenia ewersji kości piętowej w dolnym stawie skokowym. Pomaga to zmniejszyć hiperpronację bez konieczności nadmiernego podnoszenia łuku stopy przez wkładkę, co mogłoby powodować dyskomfort pacjenta.

Głęgoka zapętka zwieksza przyśrodkowe pole kontaktu wkładki ze stopą, dając berdziej efektywne podparcie łuku stopy. Część piętowa wkładki została ukształtowana tak, aby obejmowała dookoła stopę, dając jednocześnie dodatkową stabilizację pięty.
Szeroki przedział środkowy wspomaga prawidłowe kształtowanie łuku stopy dziecka, daje długotrwałe poczucie komfortu, redukuje zmęczenie poprzez równomierne rozłożenie nacisku ciężaru ciała działającego na stopę podczas chodu. Zapobiega to także przyśrodkowemu przemieszczaniu wkładki – tak zwanej „pronacyjności ortezy stopy”.

Wkładka junior jest tak skonstruowana, aby była równie elastyczna jak stopa jej użytkownika, pozwala na wykonywanie normalnego zakresu ruchów, jednocześnie utrzymując dobrą zwartość strukturalną stopy.

Dodatkową zaletą wkładki jest jej termoplastyczność, dająca możliwości kilkakrotnego modelowania wraz ze wzrostem dziecka. Wkładka jest możliwa do zastosowania w każdym pełnym obuwiu dziecięcym w ciągu całego dnia.
Junior Formthotics jest przyjazna w użyciu, bezpieczna ponieważ jest podobna do odcisku stopy dziecka na plaży. Jest to efektywny sposób leczenia, który może być stosowany niemal natychmiast w każdej placówce służby zdrowia.

Obserwacja stóp dziecka przez rodziców.

Dbanie o stopy jest ważną sprawa w ciągu całego naszego zycia, dbanie o stopy dziecka zapobiega pojawieniu się problemów zdrowotnych w przyszłości. Pamiętajcie, że dzieci często same nie zgłaszają dolegliwości, wymaga to uważnej oceny rodziców. Stopa waszego dziecka jest miękka i elastyczna, może być skręcana i ściskana bez jakiegokolwiek oporu z jego strony. Prosimy o skorzystanie z naszych kilku podstawowych rad dotyczących oceny stopy, kończyny i sposobu chodu dziecka :

  • oglądamy kształt i budowę stopy, poszukujemy deformacji
  • oglądamy buty dziecka – nierównomierne niszczenie podeszwy jest sygnałem nieprawidłowości
  • dziecko zgłasza dolegliwości bólowe stóp, kolan lub całej kończyny
  • dziecko budzi się w nocy z powodu kurczu łydek
  • dziecko chodzi niereguralnie, potyka sie na prostej drodze, stopy są stawiane do środka lub na zewnątrz
  • wydaje się, że dziecko ma jedną z kończyn krótszą
  • widoczna jest koślawość pięt i kolan
  • dziecko ma trudności ze staniem w jednym miejscu
  • częste upadki, trudności z bieganiem, szybkie zmęczenie, brak chęci do spacerowania
  • dziecko informuje, że ma często chłodne stopy

Wkładka junior