Wkładki ortopedyczne

Wkładka junior

Wkładka junior
Junior Formthotics jest elastyczną, miekką wkładką ortopedyczną / ortezą stopy, skonstruowaną specjalnie dla dzieci. Zadaniem wkładki jest wspomaganie stopy dziecka w utrzymaniu prawidłowego jej położenia w bucie. Junior Formthotics jest dostępny w 4 rozmiarach (J1, J2, J3, J4). Umożliwia to zaopatrzenie tym typem wkładek dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 9 lat. Formthotics Junior został stworzony przez międzynarodowy zespół specjalistów dla Foot Science International (Nowa Zelandia), będący częścią Systemu Formthotics, który obejmuje diagnostykę, leczenie i profilaktykę schorzeń narządu ruchu.

Wkładka CZERWONA

Wkładka czerwona
Zastosowanie w sporcie wyczynowym i amatorskim, uprawianym w halach i na twardym podłożu oraz w znacznych deformacjach stopy i niestabilnościach dolnego stawu skokowego.

Wkładka NIEBIESKA

Wkładka niebieska
Zastosowanie w leczeniu dzieci i młodzieży, w leczeniu wad chodu, niestabilności dolnego stawu skokowego. Aktywność sportowa – biegi, gry zespołowe. Leczenie dolegliwości bólowych stawu skokowego, zespoły przedniego przedziału, chondromalacja rzepki związana z zaburzeniem osi kończyny i trakcji rzepki. Wkładka ta jest bardziej miękka niż wkładka czerwona. Najpopularniejszy model ze względu na swój profil i komfort użytkowania.

Wkładka dual density

Wkładka dual density
Zastosowanie głównie w sporcie Połączenie mocnej korekcji z komfortem użytkowania, czerwona górna część mocno korygująca i podtrzymująca wysklepienie podczas gwałtownych przyspieszeń podczas biegu jak i nagłego hamowania lub zmiany kierunku ruchu, niebieska dolna część miękka bardzo komfortowa i amortyzująca wstrząsy.

Wkładka ZIELONA sportboot

Wkładka ZIELONA sportboot
Zastosowanie w obuwiu sportowym bardzo wąskim i świetnie dopasowanym ( piłka halowa, Golf, piłka ręczna)

Wkładka zielona low volume

Wkładka zielona low voume
Codzienny użytek w obuwiu wyjściowym. Eleganckie pantofle , które są wąskie i płytkie. Wkładka zastosowana do tego typu obuwia jest w przodostopiu dwukrotnie cieńsza niż reszta wkładek. Jednocześnie ma zachowany profil podtrzymujący wysklepienie stopy.

Wkładka Stop Shock

Wkładka Stop Shock
Zastosowanie u osób mających duże problemy z kręgosłupem. Wkładka gruba i bardzo miękka , absorbująca wszelkie wstrząsy, świetnie sprawdzająca się u osób z bólem pięty spowodowanym np. ostrogą piętową. Chodząc w tej wkładce ma sie wrażenie ,że spaceruje się po piasku.

Wkładka różowa – miękka

Wkładka różowa - miękka
Stopa cukrzycowa, ludzie starsi, stopa reumatyczna, żylaki podudzia, stopa drażliwa .